Çelik Halat Ekipmanları

Çelik Halat Ekipmanları

Çelik Halat Ekipmanları Kullanımı Hakkında

Çelik halat ekipmanları, çelik halat kullanılırken ihtiyaç duyulan yardımcı ekipmanlardır. Bunun yanı sıra malzemelerin bir kısmı örneğin mapa ve aybolt ürünleri çelik halat harici de kullanılabilir. Çelik halat seçiminde dikkat edilmesi gereken konularda halatınızın kullanacağınız sisteme ve ağırlığa uygun olması gerektiğinden bahsetmiştik. Halat ekipmanları ise hem birlikte kullanılacağı çelik halata hem de kullanılacak olan tonaja uygun olmalıdır. Örneğin 12mm çelik halat için kullanılması önerilen klemens ölçüsü 12mm olmalıdır.

Kaldırma maksatlı alınan ürünlerde malzemenin güvenli taşıma yükünün kullanacak sisteme uygun olduğundan emin olmak gerekir. Bu konuda yapılan en büyük hata malzemelerin üzerinde yazan tonaj bilgisinin her türlü kaldırmaya uygun olacağı düşünülmesidir. Malzemelerin üzerinde yazan tonaj bilgisi yerden dik olarak kaldırma durumu için geçerlidir. Malzemeye uygulanan kuvvet, kuvvet yönü açısının artmasıyla doğru orantılıdır.

Çelik halat ekipmanlarına ait kullanım şekillerine buradan ulaşabilirsiniz.

Rud markasının kendi ürünleri için hazırlamış olduğu doküman içerisinde önerilen kullanım şekillerine buradan ulaşabilirsiniz.

 

Birlikte Daha Güçlü, Daha Güvenli